Přeskočit na obsah Skip to sidebar Přeskočit na zápatí

LISA ve studiu Sunteem records – to je radost pracovat

Tak hlavně ať to nedopadne jako s Apple…

Tak hlavně ať to nedopadne jako s Apple…
To mě napadlo jako první, když jsem viděl reklamu na nový masteringový eq LISA. Právě Steve Jobs, potažmo Apple, měl před lety projekt počítače LISA a ten nedopadl nejlépe. Lisu znám ještě Simpsonovou, ta je milá a umí hrát na saxofon, pak zpívající Lisu Stansfield, kterou mám rád. No tak snad i tato Lisa bude fajn holka do party.

Neříkejte mi equalizer!

Na začátku května jsem ve studiu Sunteem records, přesněji v masteringovém studiu, testoval nový hig-end mastering equalizér LISA od TOMO Audiolabs. Nutno dodat, že originální HW nástroj byl vyrobený v německém městě Albstadt, někdy kolem roku 2009, následně prezentován skrze veletrhy, výstavy a odbornou literaturu. Samotná firma má svém kontě pouze dva fyzické produkty, ale ty stojí za to! Na celosvětovém trhu, co si budeme povídat, není přetlak výrobců hi-tech, hi-end masteringového vybavení. Není tedy divu, že si tento nástroj našel cestu i do digitální podoby v podobě pluginu pro DAW. Díky Brainworx! Aktuální cena pluginu je 399,- Eur. Pokud toužíte mít originál, tedy HW, pak počítejte s cenou 15.490,- Eur, nakupovat můžete například v tomto e-shopu.

Co je LISA

LISA je dokonalý nástroj pro analogový high-end masteringový equalizér. S jedinečnou kombinací EQ a integrovaného dynamického zpracování. LISA přináší dvě shelf a čtyři parametrická pásma s low-cut filtrem a funkcemi M/S matrix spolu s dodatečně integrovaným kompresním EQ pro vytvoření neomezených možností mixování. Dynamické jako živé vystoupení, LISA je jedinečný koncept, který nabízí masteringovým inženýrům zcela nový způsob, jak zlepšit frekvence a dynamiku vašeho mixu. S jasným zvýšením živosti a živého charakteru mixu, který vytvoříte s naším masteringovým EQ, posunete svůj ideální zvukový zážitek na zcela novou úroveň.

Mnoho masteringových equalizérů

Na každý typ žánru, skladby nebo jednoduše soundu, zvolit správný nástroj. Ve studiu používáme léty praxe prověřené mastering EQ jako například AMEK EQ 200, Bettermaker EQ 232D, Knif Audio Sama, Dangerou MUsic BAX EQ, Millenia NSEQ-2, SPL Passeq, Brainworx bx_digital V3, Manley Labs Manley Massive Passive EQ atd. Samozřejmě používáme další masteringové nástroje pro vylepšení equalizace, kterým se nedá přímo říkat EQ. Jenže to je vlastně problém i samotného systému LISA od Tomo Audiolabs. Aneb Don’t call me EQ! Six bands of smooth opto compression per channel with TMT. Lisa hraje opravdu krásně, živě.

Go to Top