Přeskočit na obsah Skip to sidebar Přeskočit na zápatí

V Sunteem records máme další studio! Nové prostory pro kompletní postprodukci

Bílé Karpaty třeste se!

Nebo raději Bílé Karpaty těšte se. Na jaře jsme ještě testovali, odlaďovali a 1. června 2022 jsme oficiálně otevřeli v Bystřici pod Lopeníkem naše druhé studio pod značkou Sunteem records, které je však zaměřeno na zvukovou postprodukci. Finalizují se zde jak audio projekty, tak i filmové projekty, tedy postprodukce. Záměrně nepíšu “video”, protože toto slovo nejen nepoužíváme pro označování obrazového záznamu, ale především proto, že klienti naší společnosti Firestarter dobře ví, že video můžou točit na dovolené, zatímco v naší produkci máme skutečně filmové parametry a kvalitu práce. V loňském roce probíhala samotná stavba, následné akustické úpravy a samotná instalace a úpravy. Ve Zlíně tak dále zůstává samotné nahrávací, podcastové a produkční studio Sunteem records.


Centrem všeho dění je Solid State Logic

Velkou radost v režii dělá monstrózní mixážní pult od anglické společnosti Solid State Logic, tedy legendární značka SSL.V tomto případě se jedná o model UC1 a 3 jednotky UF8, s plánovaným rozšířením na plné 4 jednotky, tedy 32 kanálů pro mix. Tyto kontrolery byly uvedeny na světový trh teprve v loňském (2021) a předloňském (2020) roce, takže se jedná o velkou novinku. Kdo by neznal famózní SSL Bus compressor?! Jsem nadšený, že máme toto vše k dispozici a nově tak bude drtivá většina nahrávek z našeho studia procesována právě skrze originální licencované SSL audio nástroje.

 

Sunteem records - mastering studio Bystřice pod Lopeníkem
Stojíme na kvalitě

Monitory jsme svěřili švýcarským PSI Audio, doplněný o referenční monitory Avantone PRO Mixcubes, to vše doplněno od subwoofer KRK. Pro takto malý prostor režie je to naprosto korektní. O zvuk se stará převodník od Universal Audio se dvěmi expandery UAD-2 satelitte, monitor management Mackie Big knob. Přesnost zvuku při mixu i masteringu hlídá Clarity M Stereo TC Eleectronic a také masteringové sluchátka DT 1990 PRO od Beyrdynamic. Vše běží na platformě OSX Apple Mac PRO, ostatně jako vše ve Firestarter.

Mix vzniká na nejnovější verzi postprodukčního DAW Nuendo 12 od Steinberg, který nabízí mix i v Dolby Atmos. Pro mastering využíváme mimo jiné kompresor Master X HD a limiter Brickwall HD od TC Electronic. Transport control panel a zobrazování přesného time code pro synchronizaci obrazu a zvuku zajišťuje X touche one od Behringer.

Go to Top