Přeskočit na obsah Přeskočit na zápatí
Sunteem records - podcastové studio Bystřice pod Lopeníkem

podcastová studia

První podcastové studio máme ve Zlíně a druhé v Bystřici pod Lopeníkem. Ve Zlíně jsou to v podstatě dvě studia vhodná pro podcast. To první je pro jednotlivce, kteří jdou namlouvat podcast pouze svým hlasem do nahrávací kabiny (označována také jako vocal booth, akustická kabina nebo hlasová kabina). Druhé studio je určeno až pro čtyři hosty a dává daleko větší možnosti propojení s okolním světem. Ve všech případech jsou naše podcasty natáčeny ve speciálně akusticky upravených prostorách. Tyto jsou vybaveny nadstandardní zvukovou technikou, profesionální obsluhou a následnou postprodukcí v masteringovém studiu. Podcast je fenomén. V Sunteem records máme dokonce specializovaný Podcast o podcastu, kde se dozvíte vše důležité z historie, součastnosti, ale i jaké jsou vize a trendy. 

Sunteem records - Neumann U 87 original

Co je a co není podcast

V rychlosti si připomeňme co je a co není podcast – Podcast je zpřístupnění již vyrobeného, tedy zaznamenaného audio obsahu posluchači, pomocí fyzického stažení souboru nebo přímého přehrátí skrze stream na internetu. A to ať v počítači, telefonu, tabletu, prostě kdekoliv, kde vám to dovolí připojení k internetu s prohlížečem nebo aplikací. Podcast naopak není například zaznamenaný rozhovor dvou lidí před kamerou – to je jednoduše rozhovor na kameru. Pokud čloěk natáeí na kameru nějaké myšlenky sám, pak takový obsah by bylo dobré označit jako tzv. Vlog. Toto rozlišení je velmi zásadní nejen pro dobrou terminologii – přece nechcete být před vašimi dětmi za troubu :), ale také pro správné marketingové využití vašeho obsahu.

Podcast – tedy skutečný audio obsah má extremní sílu – narozdíl od špatně pochopeného “video podcastu”.  Podcast posloucháte cíleně, na vyžádání, věnujete mu pozornost, chcete se něco naučit, něco zjistit, někoho poznat atd. U podcastu můžete směle řídit auto, šlapat na kole, běhat po lese nebo sázet brambory (osobně vyzkoušeno). Což prakticky vylučuje možnost s obrazem, zde pozornost jde zcela jiným směrem – buď na obraz nebo na to, co právě děláte. Tak teď už máte jasno. Pokud však potřebujete profesionální prezentaci s obrazem, můžeme vám ve Firestarter pomoci, je to však zcela jiný koncept, jiná disciplína.

podcastové studio Bystřice pod lopeníkem

Go to Top