Přeskočit na obsah Přeskočit na zápatí

historie studia
sunteem records

Studio bylo založeno v roce 2003 ve Zlíně. Ale položme si otázku Jaký by to bylo, kdyby…  Studio vzniklo pro potřeby hudebního projektu Sunteem crew, který tvořil hudební styl UK Garage. Tedy velmi progresivní žánr z Velké Británie, který do ČR přinesl 2step, Grime, 4×4, Bassline atd. A právě tyto styly Sunteem crew tvořila jako jedna z prvních českých kapel.

“Myslím si, že velký impulz pro stavbu studia byl můj první remix. Díky spolupráci s kamarádem Martinem aka South Dip na remixu pro Jirku Koběrského a singlu Jaký by to bylo se věci v roce 2002 / 2003 daly do pohybu. Bylo to fantastické a tvořivé obdob!” říká Petr Kopčil.

Počet projektů
808080+

Od roku 2003

Studia
80

Sunteem records

než bylo studio...

Dříve nám k práci stačilo velmi málo. Nejen proto, že jsme s ničím jiným neuměli pracovat, ale neměli jsme ani peníze na nákup skutečně profesionálního vybavení.  Základem byl počítač, zvuková karta Ozone od M-audio, monitory M-Audio BX 8, kontroler UC 33 od Evolution bez motorizovaných faderů., keyboard Yamaha PSR-320.. a samozřejmě gramofony Technics 1210 MK II. A všudypřítémné mobily Nokia!

Vstupte do muzea

V našichi studiích používáme

Go to Top